Jdi na obsah Jdi na menu
 


Macrame náramek kytičky

5. 8. 2018

Kytičkový drhaný náramek

macrame-kvety-08.jpg

Potřebujeme 40cm nosného voskovaného bavlněného vlákna. Konce zpevníme lepidlem, zastřihneme do špičky a navlékneme cca dvanáct větších korálků. Připevníme k podložce.

Vázací vlákno potřebujeme cca 2 metry dlouhé, konce také zpevníme lepidlem, šikmo zastřihneme, přeložíme na polovic  a připevníme k vodícímu (postup je v příspěvku této rubriky - Jednoduché shambala náramky ).

Na obě stany navlékneme rokajl.

Uděláme dva ploché uzly, přisuneme velký korálek na nosném vláknu a několik korálků (podle velikosti) na vázacích vláknech 

Dál budeme pracovat  točitým uzlem.Tady je ukázka základního postupu.

 macrame-plochy-uzel-1.jpg   macrame---tocity-uzel2.jpg  

Prostřední vlákno máme napnuté. Levé přeložíme předem přes prostřední a pod pravé pracovní vlákno. Smyčku přidržíme levou rukou, pravou rukou vezmeme pravé vlákno a provlékneme směrem doleva pod zkřížením vodící šňůry a levého pracovní ho vlákna pak ven ze smyčky. Utáhneme.

Tento uzel uvážeme čtyřikrát, přisuneme velký korálek na nosném vláknu a několik korálků (podle velikosti) na vázacích vláknech a opět uvážeme čtyři točité uzly.

macrame-kvety-01.jpg macrame-kvety-02.jpg macrame-kvety-03.jpg

macrame-kvety-04.jpg macrame-kvety-05.jpg macrame-kvety-07.jpg

 Celé opakujeme podle požadované délky náramku. Kraje uzlů zakápneme vteřinovým lepidlem a zbytek vláken odstřihneme.

macrame-knots-12.jpg  macrame-knots-13.jpg

  Zapínání vytvoříme jednoduše. Oba konce vlákna přiložíme k sobě v protisměru, na ně přivážeme další cca 25 cm dlouhý kus stejným uzlem jako na začátku práce vázací vlákno.

Uděláme 5 dvojitých plochých uzlů (dáme pozor aby jsme je přespříliš neutahovali-vnitřní vlákna se v nich musí pohybovat). Konec uzlů opatrně zakápneme vteřinovým lepidlem a zbytek provázků odstřihneme.

Náramek si navlékneme na ruku, abychom viděli jak volný musí být, zapínání srovnáme, aby bylo uprostřed. Na kraje navlékneme korálky  posuneme k zapínání a zajistíme uzlem. Zbytek odstříhneme.

Krátký videopostup najdete na youtube stačí kliknout na následující odkaz 

 http://youtu.be/OG2DjoXEqQo

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky macramé

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Martina, 21. 11. 2014 18:56)

Prosím potřebuji poradit. Našla jsem takové lesklé náramky na youtube a mám pocit že je to jiný material než ta voskovaná bavlna,, jelikož oni tam konce zaškvařují jen zapalovačem , tak se chci zeptat zda to není náhodou nějaký nylon nebo ta sametová šnůrka. Můžete mi pradit , děkuji

Re: Dotaz

(Daniela, 25. 11. 2014 5:35)

Ano, jedná se o jiný materiál, hůř se shání. Jsou to nylonové šňůrky a konce se zatavují. Pokud je chcete zkuste Kutila nebo provaznictví na zastávce Újezd v Praze. Nebo internet.