Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulička z korálků další varianta

20. 8. 2018

Kulička z korálků další varianta

Opět využijeme techniku navlékání korálků "čtyřkorálek"- další použití je popsané ve stejnojmenném příspěvku rubriky bižuterie. V tomto případě použijeme "kónické" korálky, které vypadají jako dvě spojené pyramidky.

kulicka-ctyrkoralek--2-.jpg    ctyrkoralek-00.jpg

Na vlasec navlékneme 3 korálky a pustíme je doprostřed vlasce, na jeden z konců vlasce navlékneme další korálek a druhým koncem vlasce ho provlékneme v protisměru - tak vytvoříme první kytičku motivu.

Pozor na častou chybu která je znázorněná na obrázku nahoře - důležité je provléknout vlasce společným korálkem v protisměru!

kulicka-ctyrkoralek--3-.jpg kulicka-ctyrkoralek--4-.jpg

Dál pokračujeme tak, že na každý z konců navlékneme jeden korálek a pak ještě jeden společný provlékneme oběma konci vlasce v proti sobě. To uděláme dvakrát.

ctyrkoralek-05.jpgkulicka-ctyrkoralek--6-.jpg

V posledním kroku navlékneme na každý konec vlasce jeden korálek a jeden z konců provlékneme prostředním korálkem začátku motivu.

Použila jsem foto z předchozího návodu, protože je to na něm lépe vidět.

Uděláme uzel a stáhneme . Přidáme další uzlík. Pokud chceme kuličku ještě zpevnit, tak provlékneme vlasec ještě bočními korálky, jako na obrázcích dole. Uděláme dva uzlíky, oba konce společně provlékneme ještě třemi korálky teprve potom odstřihneme.

Uzlík je ještě dobré pro jistotu zakápnout vteřinovým lepidlem.

Opět názornější foto.

ctyrkoralek-07.jpgctyrkoralek-08.jpg

Uděláme uzel a stáhneme . Přidáme další uzlík. Pokud chceme kuličku ještě zpevnit, tak provlékneme vlasec ještě bočními korálky, jako na třetím obrázku dole. Uděláme dva uzlíky, oba konce společně provlékneme ještě třemi korálky teprve potom odstřihneme.

Uzlík je ještě dobré pro jistotu zakápnout vteřinovým lepidlem.

Opět názornější foto.

kulicka-ctyrkoralek--8-.jpg kulicka-ctyrkoralek--9-.jpg

Teď už jen zbývá z kuliček udělat náhrdelník.

kulicka-ctyrkoralek--10-.jpg

kulicka-ctyrkoralek--11-.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář