Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voňavá hřející podložka

20. 10. 2012

Voňavé i hřející podložky s pohankou

S přibývajícím chladným počasím  přišel čas na výrobu hřející podložky. Pomůže nám udržet čaj v konvici déle horký. Pokud trpíte na bolesti zad,... můžete podložku použít místo jiných ohřívadel.

pohanka-podlozka.jpg

Příspěvek v pořadu hobby naší doby

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314241266-hoby-nasi-doby/212562223000009/video/

Na 1 podložku potřebujeme 

pruh barevného plátna 7-7,5 cm  x 140 cm 

1/2 pytlíku neloupané pohanky ( cca 200g )

polévková lžíce nahrubo roztlučeného koření (badyán, hřebíček, nové koření).

pohpod4.jpg   pohpod12.jpg

Plátno přeložíme lícem k sobě (podélně) a sešijeme. Vzniklý tunýlek obrátíme na líc . Vezmeme konec, jeho kraj zahneme dovnitř, otočíme švem k sobě a podle obrázku sešijeme, pak ještě ohneme  rohy směrem k sobě a opět sešijeme. Použijeme dvojtou nit. 

Do druhého konce si pro usnadnění práce dáme nálevku a plníme střídavě kořením i pohankou. Nakonec zašijeme stejným způsobem jako začátek, končíme ve vrcholu a nit použijeme na sešití. 

Náplň trochu sklepneme, aby se nám prostředek lépe roloval, a přišíváme podle obrázků. Místo šití můžeme postupně (při zavinování)  přidávat lepidlo na textil, zafixovat špendlíky a nechat zaschnout.

pohpod1.jpg  pohpod3.jpg

pohpod10.jpg  pohpod11.jpg

pohpod5.jpg  pohpod6.jpg

Hotová podložka má průměr 15 - 16cm.

Můžete ji použít  pod konvici s horkým čajem - teplo uvolní vůni koření.

Můžete nahřát v mikrovlnné troubě 1-2 minuty - pohanka v podložce dlouho drží teplo  a čaj v konvici nám tak rychle nevychladne.

Pokud trpíte na bolesti zad... můžete podložku použít místo jiných ohřívadel a přiložit si ji na bolavé místo

!!! Vyzkoušejte čas nutný na zahřátí v mikrovlnce - závisí od jejího výkonu - příliš tuto dobu nepřekračujte, mohla by se vám propálit látka na podložce! 

pohpod9.jpg  pohpod8.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nabídka půjčky

(Arda Selim, 1. 5. 2018 19:27)

Jste v jakékoli financní krizi? Potrebujete úver na refinancování svého domu nebo rozšírení svého podnikání? Potrebujete úver k vyporádání naléhavých dluhu a pobytu u jednoho veritele? Potrebujete zaplatit za zaplacení úctu? atd. Získejte svuj úver od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze prevedené na váš úcet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úveru, neváhejte nám zaslat žádost prostrednictvím e-mailu: ardaselim248@gmail.com

Všechny vaše práce

(Kučerová Jituš, 23. 11. 2012 10:38)

Setkala jsem se v knize na hlavním nádraží v Praze a jsem ráda, že jste mne obdarovala,Vaší navštívenkou, jsem nadšená, co všechno umíte, závidím vám Vaše nápady a zručnost.Já nejraději háčkuji a šiji,ale kam se hrabu na Váš sortiment.Je hezké od Vás, že se podílíte i s prozrazením postupu, což každý neudělá.Určitě si vyzkouším něco dle Vás.
Jsem z Ústí n.L. a jezdím si ve středu vyzvednout vnučky a ve čtvrtek je předávám,ve chvilce zaskočím do knihovny na nádraží.
Přeji Vám hodně zdraví, nápadů a ještě jednou děkuji. Kučeroová Jituš
emiel kucerova.jitus@centrum.cz