Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní slané těsto

5. 10. 2010

p4010563.jpgZÁKLADNÍ  SLANÉ TĚSTO

 

2 šálky hladké pšeničné mouky  /asi 200g /

1 šálek soli /asi 200g /

¾ šálku vody /asi 125 ml /

Přidáním 1-2 lžiček oleje, nebo lepidla /Herkules/, případně lepidla na tapety, bude těsto pružnější

 

 

 

Sušení:

Je skvělé, že hotové výrobky je možné sušit volně na vzduchu, pak teprve zapéct na 150-200°C pro dosažení tmavšího odstínu.

 

Nesmíme zapomenout výrobky při pečení kontrolovat , protože, zvláště ty tenké, ztmavnou  velmi rychle.

 

Pokud nechceme čekat několik dní než nám výtvory uschnou na vzduchu, musíme je předsušit v troubě - na každého ½ cm tloušťky těsta je potřeba 1 hodina při 50-75°C.

 

Začínáme sušit s pootevřenými dvířky, aby se nám na  výrobcích neudělaly bubliny.

 

Pro dosažení tmavšího odstínu postupujeme dále jako v předchozím případě. Krásný odstín dostane výrobek, který před zapečením potřeme rozšlehaným vajíčkem.

 

Pokud jsme nepoužili vajíčko můžeme vychladnou dekoraci  přelakovat z obou stran bezbarvým lakem.

 

Hotové výrobky nejsou vhodné pro umístění ve vlhkém prostředí ( venku na adventním věnci),  protože sůl  natahuje vlhkost a výrobek se časem rozpadne. Předejít tomu můžeme důkladným přelakováním například lodním lakem.

 

 

Připravíme si suroviny a důkladně zpracujeme spíš tužší těsto.  Hotové těsto se nesmí lepit. Na zkoušku ukrojíme kousek těsta, dobře prohněteme a zkusíme vyválet tenký váleček - pokud se nedrolí, je těsto správné konzistence. Vložíme do sáčku a necháme asi 3 hodiny odpočinout.

 

Než začneme z těsta tvořit odkrojíme kousek s kterým budeme pracovat a opět pečlivě prohněteme, jinak se bude trhat a drobit.

 

Z těsta modelujeme různé tvary, nebo si těsto vyvalujeme válečkem na lehce pomoučeném vále a tvary vykrajujeme.

Zdobíme zrnky pepře, nebo jiným kořením, kuličkami z těsta, stříháním , vtlačováním..., aby nám kousky těsta držely pohromadě potíráme je před slepením trochu vodou.

Jako pomůcky používáme vykrajovátka na perníčky, nůž, párátka, do těsta můžeme otlačovat různé předměty, nebo těsto stříhat nůžkami.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář